Vitajte!Na týchto stránkach by som sa chcela podeliť o svoje skúsenosti s pestovaním akvarijových rastlín, ako aj chovom, či odchovom niektorých akvarijných rýb. Základné informácie o danej rastline či rybke sa dajú nájsť v každej akvaristickej knihe. Ja by som tu ale chcela popísať moje vlastné skúsenosti s danou rastlinkou či rybou. Avšak musím povedať, že sa rozhodne necítim byť akýmkoľvek odborníkom na túto problematiku. Stále je toho veľmi veľa, čo sa mám učiť. Z akvárijných rýb spomeniem Apistogrammy cacatuoides, ktoré sa mi podarilo rozmnožiť v malom akváriu.

K rastlinkám a rybkám nepochybne patrí aj akvárium. Preto by som tu chcela prezentovať aj krátky vývoj môjho akvária, ktoré sa každý deň mení. Občas, keď vidím nejaký pekný trs rastlín, je mi aj ľúto, že časom vyrastie a už nebude taký pekný. Ale má to tak byť, lebo tým mi opäť vyrastú iné rastlinky do ešte väčšej krásy.

Na tomto mieste by som sa chcela aj poďakovať všetkým tým, bez ktorých by tieto stránky nemohli vzniknúť. Je to predovšetkým Salik a jeho fórum na akva.sk, na ktorom som našla mnoho inšpirácie, ako aj nových priateľov - akvaristov, ktorí mi často dobrou radou veľmi pomohli. Moja vďaka patrí aj otcovi, ktorý ma do akvaristiky voviedol; mojej mame za povzbudenie a útechu, ak niečo nešlo tak, ako malo a môjmu bratovi (na fóre akva.sk vystupuje pod nickom nino_q), ktorý mi vždy rád pomôže pri prácach okolo akvária a ktorý vlastne vytvoril tieto stránky po technickej stránke.

Sesterské akvárium v Brne: http://akva.sik.name

Novinky

Ak si želáte dostávať e-mailom informácie o novinkách na tejto stránke, kliknite prosím sem.


10.11.2014 Pridaná správa o zrušení akvária a o tom, čo sa s jeho obsahom ďalej dialo.
22.07.2013 Po pol roku konečne zas sumarizujúca správa o mojom akváriu - zaujmú možno fotografie Oryzias woworea, ktoré vo februári krátko pobudli v akváriu.
22.12.2012 Nová správa o dianí v mojom akváriu. Veľa nových fotografií, hlavne žltých Apistogramma agassizzi.
19.08.2012 Pridaný nový príspevok, ktorý sumarizuje dianie v akváriu za posledného pol roka. Fotky kvitnúcej Heteranthery.
10.01.2012 Dnes dorazila vrtuľka do filtra, celý príbeh o jej doručení nájdete na stránkach.
8.01.2012 Nový príspevok je nabitý informáciami, o výtere ramiréziek a tetier konžských, o tetre ružovej uväznenej v silone, o výmene trubíc a o zlomenej vrtulke vo filtri...
26.11.2011 Pridaný nový príspevok zhrňujúci dianie v akváriu za posledného pol roka.
22.05.2011 Dnes len krátka správa o dianí v mojom akváriu. Predovšetkým sa chcem s Vami podeliť o záznam z vernisáže výstavy, ktorú som zorganizovala pre moje rybky v akváriu pod vodou.
26.03.2011 Dnes akvárium prešlo generálnou údržbou a okrem toho pribudli noví rybí obyvatelia. Prekvapením aj pre mňa samú boli krásne skaláre bicorol. Podarilo sa mi s nimi nafotiť aj modrého ramirezáka.
21.03.2011 Pridala som do denníčka pár informácií o dianí v akváriu v poslednej dobe. Ale predovšetkým by som Vás rada upozornila na vznik sesterského webu o brnenskom akváriu na http://akva.sik.name Tu nájdete fotografie postupného vývoja layoutu akvária s japonským koreňom, správu o výtere ramiréziek, nákupe akvarijných rastliniek v IKEA a mnohé iné.
17.02.2011 Doplnila som do denníčka informácie o dianí v akváriu, predovšetkým o stále trvajúcom úhyne ramiréziek, pravdepodobne vždy na rovnakú chorobu.
17.10.2010 Na stránku som pridala informácie o tom, ako skončilo augustové liečenie rybiek, ako aj popis aktuálneho stavu v akváriu. Prvýkrát som skúsila moje akvárium natočiť mobilom a video som zverejnila na youtube.
4.08.2010 Do denníčka som pridala správy ohľadom chorôb mojich kakadu aj ramiréziek z dní 2.8. a 4.8. Na dlhú dobu mi to dá príučku a živým krmivom tak skoro kŕmiť nebudem, aj keď preukázateľnú súvislosť medzi tým nemám.
12.06.2010 Na akvajari pribudli do môjho akvária nové rybie aj rastlinné prírastky, takže v novej správe o mojom akváriu informujem hlavne o tom. Okrem toho popisujem, ako som si snáď konečne poradila s rozťahovačným leknom :) No a všetko je aj pekne fotograficky zdokumentované fotkami rybičiek...
18.04.2010 Stručný popis nových prírastkov v akváriu, avšak hlavne informácie o generálnej údržbe akva príslušenstva.
3.01.2010 Po pol roku som opäť čo-to popísala o dianí v mojom akváriu a pridala myslím celkom podarenú fotku nových pažravých prírastkov Tetry konžskej.
4.08.2009 Po roku som (nie príliš stručne) zhrnula dianie v akváriu za celú tú dobu: nové rybky, rastlinky, peripetie s leknom... a k tomu všetkému myslím celkom podarené fotky.
6.09.2008 Konečne info o presadení môjho akvária + pár fotiek k tomu.
22.07.2008 Dnes len pár písmenok a žiadne obrázky v popise môjho akvária, ale časom snáď pribudnú aj tie :)
26.08.2007 Nový update stránok. Do denníčka o mojom akváriu pribudol nejaký ten pokec o tom, čo sa za toho pol roka udialo, plus aktuálna fotka akvária.
10.02.2007 Po vyše pol roku som sa konečne odhodlala k updatu stránok, tak sa môžte pozrieť, čo nového u mňa v akváriu ;)
28.08.2006 Predčasne další záznam zo života môjho akvária, pribudli totiž nové rybky: Apistogramma panduro a Rasbora hengeli a opäť sa vytreli Ancistrusy. Záznam o nových rybkách som pridala aj do časti Ryby (spolu s Tateurndina ocellicauda, ktoré už síce nemám, záznam o nich v časti Ryby však nebol). Hlavný pokec o nových rybkách je však ako vždy v denníčku Môjho (veľkého) akvária.
4.08.2006 Nová správa zo života môjho akvária, kopa písmeniek a len jeden obrázok, snáď sa nabudúce polepším ;)
19.02.2006 Po dlhej dobe opäť správy z diania v mojom akváriu, najzaujímavejšia je asi tá o kvitnúcej Cryptocoryne affinis.
8.08.2005 Po čase update stránky, popis diania vo veľkom akváriu, ako aj info o zrušení toho malého plus dve nové fotky ramiréziek (papiliochromis ramirezi) - opätovných obyvateľov akvária
6.06.2005 No po pol roku je tu taký trochu väčší update stránky, okrem klasického popisu diania v oboch akvárkach pribudol hore v lište link na fotenie, ďalej nové obrázky na hlavnej stránke, ako aj inde a fotky niektorých rastliniek a hlavne rybiek. Časom chcem ešte nejaké fotky nafotiť a pridať, ale to stačí časom... Takže, príjemné čítanie :)
24.12.2004 Ďalší update stránky, pridané su hlavne fotky veľkého akvária, ktoré dokumentujú jeho vývoj za posledné dva mesiace.
28.10.2004 Po dlhšej dobe som opäť pridala záznam s fotkami veľkého i malého akvária, ako aj nové fotky mojich "krpcov" (Apistogramma cacatuoides) a aj nových rybiek- hlaváčiek (Tateurndina ocellicauda) v malom akváriu. Okrem toho som pridala nejké fotky skalárov a jednu veľmi vydarenú fotku Corydorasa aeneus (časť Ryby).
8.08.2004 Na stránku som pridala dve fotky červenajúcej sa didiplis, popis s fotkami veľkého akvárka, fotky krevetky (asi) s ikrami a podarené fotky krpcov (Ap. cacatuoides) v malom akvárku.
25.06.2004 Pridaný popis k veľkému akvárku (+ podarená fotka krevetky), k malému akvárku (zmena layoutu), fotky niektorých rastlín (Ludwigia mullerti, brevipes, Micranthenum), skalárov + pridané zvýraznenie nových obrázkov v sekciách Rastliny a Ryby. Zmena obrázku pri kliknutí na Rastliny (obrázok akvárka s popisom rastlín) a Ryby (koláž z fotiek niektorých mojich rybiek). Dúfam, že vykonané zmeny dopomôžu k väčšej prehľadnosti týchto stránok.
12.06.2004 Opäť pridané fotky vývoja akvária + správa o burze akvaristov a teraristov a o nákupe kreviet Caridina japonica. Ďalšie fotky malých apistográm. V sekcii Rastliny je pridaná jedna pekná fotka Didiplis diandry a pokec s fotkou ku Cabombe piauhyensis.
9.04.2004 Pridané aktuálne fotky akvária + linky na stránky akvaristov: canart, skala, jacik a roox. Určite sa oplatí tieto stránky navštíviť.
14.03.2004 Pridaný pokec k obom akvárkam + nové fotky (konečne :)
13.02.2004 Záznam o objavení maličkých Apistográm vo veľkom, spoločenskom akváriu. Pridala som to ale do denníčka o Apistogramách, t.j. pod ikonkou Malé akvárium.
12.02.2004 Pokračovanie o vývoji maličkých apistográm v malom akváriu + zopár fotiek.
10.02.2004 Pridaný záznam do malého akvária o opätovnom rozplávaní malých apistográm
8.02.2004 Pridaná možnosť zasielania oznámení o novinkách na tejto stránke na e-mail. Klik napravo od zoznamu noviniek.
7.02.2004 Pridané fotky a pokec k obom akváriam a fotky niektorých rastliniek: alternanthera, didiplis, heteranthera, lysimachia a saggitaria.
5.02.2004 Viacerí sa pýtali, ako a čím bolo akvárium fotené, takže info od nina tu.
25.01.2004 Pridané fotky po umiestnení koreňov v akváriu.
24.01.2004 Stránka dokončená.
29.12.2003 Začala sa tvorba stránky.


Kontakt: astrid@akva.sk, alebo Kniha návštev, prípadne súkromná správa cez fórum na www.akva.sk.